Technologie są do zastosowania w prawie każdym modelu okapu Ciarko

STEROWANIE GESTEM

Na wyciągnięcie ręki
Innowacyjny system sterowania okapem

Intuicyjny system GestureControl umożliwia komfortowe sterowanie urządzeniem. Wystarczą trzy ruchy dłoni, by włączyć lub wyłączyć okap, zmienić moc jego pracy, czy natężenie oświetlenia. Bezdotykowy system sterowania ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości, spełniając zarazem wszystkie funkcję tradycyjnie sterowanego okapu. Możliwość wyposażenia urządzenia w filtr plazmowy gwarantuje zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów powstałych podczas przygotowywania posiłków nawet do 90%.

NOWY SILNIK BLDC

Cicho i energooszczędnie
Technologia dla wymagających

Technologia BLDC silników, w jakie wyposażane są okapy Ciarko to najwyższa jakość i komfort użytkowania. Dzięki łożyskom kulowym oraz zawieszeniu na wibroizolatorach gwarantuje wyjątkowo cichą pracę. Jest oszczędny, w klasie energetycznej A++. Na pierwszym i drugim stopniu pracy – czyli prędkościach najczęściej wybieranych przez użytkowników zużywa tylko 8W i 30W. Skutkuje to dbałością o środowisko naturalne oraz portfel właściciela urządzenia.

FILTRY DEDYKOWANE
OKAPOM

W służbie czystemu powietrzu
Skuteczny sposób recyrkulacji

Filtry wyposażające okapy kuchenne to jedne z ważniejszych elementów tych urządzeń. W naszej ofercie znajdują się filtry nowej generacji z modułem AntiFishMode, które gwarantują całkowite wyeliminowanie bardzo intensywnych i nieprzyjemnych zapachów unoszących się w kuchni. Filtry plazmowe to z kolei rozwiązane idealne dla alergików, usuwają z powietrza nie tylko 90% zapachów powstających podczas gotowania, ale też niebezpieczne alergeny i bakterie.

SYSTEM MODUŁOWY
Paleta nieograniczonych możliwości
Adaptowalny system udoskonalający

AMS to system gwarantujący rozszerzenie funkcjonalności każdego okapu o dodatkowe technologie, poprzez możliwość dodania wybranego modułu m.in.:

Może być nim
automatyczne działanie
maskownicy
Inteligentny systemu
odświeżania, wykrywający
wzrost CO2.
Kolejną możliwością jest
funkcja bezpieczeństwa CO2,
silnie oczyszczająca powietrze
Zabezpieczenie przed wysoką
temperaturą, które w momencie
wykrycia pożaru odcina zasilanie
do płyty indukcyjnej i wysyła
sygnał SOS
Funkcja Bluetooth
Moduł AlexaWiFi połączony
z AmazonAlexa
to warianty umożliwiające zastosowanie
systemu inteligentnego domu.

WSPÓŁPRACA Z SYSTEMEM
AMAZON ALEXA

Na komendę
Innowacyjny system sterowania okapem

Asystent komend głosowych AmazonAlexa umożliwia sterowanie okapem poprzez wypowiadanie komend głosowych w języku angielskim. W ten łatwy sposób można uruchomić urządzenie, wstrzymać jego pracę oraz zakończyć ją. Jest to funkcja, która szczególnie może sprawdzić się w domach osób niepełnosprawnych. To także znaczne ułatwienie podczas wykonywania wielu czynności kuchennych, w sytuacjach, gdy użytkownik ma zajęte ręce. System ten może być kompatybilny ze wszystkimi modelami Ciarko, posiadającymi moduł łączności bezprzewodowej.

STEROWANIE DEDYKOWANE
PRZEZ BLACHĘ

Technologia i design
Nowoczesny panel sterujący

W każdym wnętrzu oprócz funkcjonalności i ergonomii ogromne znaczenie ma design. Kuchnia nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego jako nieliczni na rynku dysponujemy technologią, która umożliwia tworzenie paneli ze sterowaniem dotykowym w okapach o wykończeniu inox. Pozwala to na uniknięcie sięgania po rozwiązania takie jak nieestetyczne guziki lub sterowanie kołyskowe. Wypływa to nie tylko na wygląd urządzenia, ale również na wygodę użytkowania i utrzymanie urządzenia w czystości.

SENSOR ZAPACHU I PARY

Bez konieczności sterowania
Inteligentny system pracy okapu<

System, który samodzielnie dostosowuje pracę okapu do stopnia zanieczyszczenia powietrza w kuchni. Dzięki innowacyjnemu czujnikowi, w jaki został wyposażony automatycznie ustawia moc zasysania oraz czas, w jakim pozostaje aktywny. Urządzenie rozpoznaje obecność intensywnych zapachów, pary wodnej oraz cząsteczek tłuszczu powstałych w procesie przygotowywania posiłków. Pracuję do momentu, w którym powietrze zostanie całkowicie oczyszczone, wtedy po 10 minutach wyłącza się. Nie sposób wyobrazić sobie większego komfortu użytkowania niż produkt niewymagający zaangażowania użytkownika.

OPÓŹNIENIE ZAKOŃCZENIA
PRACY URZĄDZENIA

Skutecznie i na czas
Funkcjonalna technologia w kuchni

Technologia opóźniająca zakończenie czasu pracy okapu. Automatyczne wyłączenie urządzenia po 10, 20 lub 30 minutach pozwala na skuteczne oczyszczenie powietrza nawet po zakończeniu procesu gotowania. To komfortowe rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi na opuszczenie kuchni bez konieczności pamiętania o późniejszym wyłączeniu okapu – urządzenie zrobi to samoczynnie. Dzięki temu kuchnia uwolniona zostanie od intensywnych zapachów w skuteczny sposób.

CZUJNIK ZBLIŻENIOWY
ZE ŚWIATŁEM

Wyczuwalny na odległość
Nowoczesna technologia oświetlenia LED

Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów opracowaliśmy system, który samoistnie uruchamia oświetlenie LED urządzenia. Wszystko za sprawą czujnika wykrywającego ruch użytkownika. Wystarczy zbliżyć się do okapu na odległość 2 metrów, a oświetlenie zostaje automatycznie włączone. Analogicznie przy oddaleniu się od niego światło gaśnie. To świetne rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie w domach użytkowników ceniących sobie wygodę oraz komfort podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni.

OŚWIETLENIE WARMLED

Ciepła barwa światła
Nowoczesna technologia oświetlenia LED

Technologia WarmLed to typ oświetlenia przyjaznego użytkownikowi okapu. Barwa generowanego światła jest niezwykle zbliżona do naturalnego światła słonecznego, przez co nie męczy wzroku i wprowadza w dobry nastrój. To niezwykle istotny aspekt dla osób, które spędzają w kuchni dużo czasu. Oświetlenie tego typu cechuje się niskim zużyciem energii, co ma dodatkowo wpływ na budżet użytkownika urządzenia.